Dívčí škola homepage

Dívčí katolická škola

Výsledky prvního kola přijímacích zkoušek

Do oboru Pečovatelské služby byly přijaty tyto žákyně: 1, 3, 6, 7, 8, 15, , 16, 17, 18, 19, 22. Do oboru více

Šablony

Šablony OP PPR pro DKSŠ Platnéřská CZ.07.4.68/0.0/0.0/17_045/0001228 Finanční podpora je poskytována Operačním programem Praha – Pól růstu ČR. Finanční prostředky na projekty OP více

Přijímací řízení pro školní rok 2019/20 - AKTUALIZOVÁNO

První kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/20 proběhne 23. 4. 2019 od 10:00. Předpokládáme přijetí 13 uchazeček do oboru více

Naše škola je naprosto výjimečná – čím?

Je malá – dohromady v ní studuje 52 žákyň, ve čtyřech třídách tedy spolubývá tak po deseti dívkách, žákyním se tak můžeme věnovat opravdu individuálně – my učitelé, třídní učitelé, náš školní psycholog se školním sociálním pracovníkem, školní speciální pedagog.

Škola s individuálním přístupem

Jsme školou církevní.

Jádro sboru je tvořeno věřícími pedagogy, ale dívek se na vyznání či nevyznání neptáme, do výuky je zařezena hodina Křesťanské výchovy – ta je ale informativní, dívkám víru nenutíme.

Církevní škola

Mimoškolní činnost je opravdu různorodá.

Včetně kroužků znakové řeči, včelařského, vinařského a zahradnického, zdravotní tělesné výchovy…

Bohatá mimoškolní činnost

Je neobvykle pestrá – s dívkami s běžnými studijními předpoklady studují děvčata z nefunkčních rodin, z dětských domovů, dívky s mentálními či tělesným handicapem.

Žákyně se během studia učí nejen se vzájemně tolerovat, ale jsou motivovány pomáhat jedna druhé, mít oči otevřené pro těžkosti i obdarování těch druhých.

Katolická škola pro dívky

Je mimořádně moderně vybavena.

Na každých třináct studentek připadá jedna interaktivní tabule s dataprojektorem, ve škole je dostatek výpočetní techniky, PC nechybí v žádné učebně, výcvik první pomoci probíhá mimo jiné i na elektronickém resuscitačním trenažeru, cvičná kuchyně je vybavena moderním zařízením včetně pomůcek pro výuku handicapovaných studentek.

Moderně vybavená škola

Jsme nejstarší církevní školou v ČR.

Naše škola byla založena k prvnímu září 1990.

Školné nevybíráme.