Dívčí škola homepage

Dívčí katolická škola

Naše škola v křesťanském magazínu

Podívejte se, co o našem včelařském kroužku natočila Česká více

Kurz Pracovník v sociálních službách

Rekvalifikační kurz Pracovník v sociálních službách proběhne v podzimním termínu (říjen - listopad 2016). Přihlášky a další informace u Josefa více

Výsledky prvního kola přijímacího řízení

Do oboru Praktická škola dvouletá byly přijaty tyto uchazečky 3, 8, 9. Do oboru Pečovatelské služby byly přijaty tyto uchazečky 1, více

Nebojme se inkluze, aneb jak vypadá společné vzdělávání v Dívčí katolické střední škole!?

V českém školství neslyšíme jiné slovo častěji, skloňuje je i školská, především rodičovská veřejnost. Obvykle s obavami – bude inkluze více

Naše škola je naprosto výjimečná – čím?

Je malá – dohromady v ní studuje 52 žákyň, ve čtyřech třídách tedy spolubývá tak po deseti dívkách, žákyním se tak můžeme věnovat opravdu individuálně – my učitelé, třídní učitelé, náš školní psycholog se školním sociálním pracovníkem, školní speciální pedagog.

Škola s individuálním přístupem

Jsme školou církevní.

Jádro sboru je tvořeno věřícími pedagogy, ale dívek se na vyznání či nevyznání neptáme, do výuky je zařezena hodina Křesťanské výchovy – ta je ale informativní, dívkám víru nenutíme.

Církevní škola

Mimoškolní činnost je opravdu různorodá.

Včetně kroužků znakové řeči, včelařského, vinařského a zahradnického, zdravotní tělesné výchovy…

Bohatá mimoškolní činnost

Je neobvykle pestrá – s dívkami s běžnými studijními předpoklady studují děvčata z nefunkčních rodin, z dětských domovů, dívky s mentálními či tělesným handicapem.

Žákyně se během studia učí nejen se vzájemně tolerovat, ale jsou motivovány pomáhat jedna druhé, mít oči otevřené pro těžkosti i obdarování těch druhých.

Katolická škola pro dívky

Je mimořádně moderně vybavena.

Na každých třináct studentek připadá jedna interaktivní tabule s dataprojektorem, ve škole je dostatek výpočetní techniky, PC nechybí v žádné učebně, výcvik první pomoci probíhá mimo jiné i na elektronickém resuscitačním trenažeru, cvičná kuchyně je vybavena moderním zařízením včetně pomůcek pro výuku handicapovaných studentek.

Moderně vybavená škola

Jsme nejstarší církevní školou v ČR.

Naše škola byla založena k prvnímu září 1990.

Školné nevybíráme.