Dívčí škola homepage

Dívčí katolická škola

Ředitelské volno 16.10.2020

Dne 16.10. ředitel školy vyhlašuje ředitelské volno pro celou školu. Výuka prezenční i distanční formou více

Omezení provozu a výuka v DKSŠ od 14.10-23.10.2020

Omezení provozu DKSŠ v době od 14. října do 23.října 2020   Vláda omezuje s účinností ode dne 14. října 2020 od 0:00 hodin do dne 1. listopadu 2020 do více

Omezení provozu DKSŠ v době od 5. – 18. října 2020

Omezení provozu DKSŠ v době od 5. – 18. října 2020   Na základně Nařízení Hygienické stanice hlavního města Prahy č. 15/2020 ze více

Organizace školního roku 2020/21

Pro informace o organizaci školního roku více

Naše škola je naprosto výjimečná – čím?

Je malá – dohromady v ní studuje 52 žákyň, ve čtyřech třídách tedy spolubývá tak po deseti dívkách, žákyním se tak můžeme věnovat opravdu individuálně – my učitelé, třídní učitelé, náš školní psycholog se školním sociálním pracovníkem, školní speciální pedagog.

Škola s individuálním přístupem

Jsme školou církevní.

Jádro sboru je tvořeno věřícími pedagogy, ale dívek se na vyznání či nevyznání neptáme, do výuky je zařezena hodina Křesťanské výchovy – ta je ale informativní, dívkám víru nenutíme.

Církevní škola

Mimoškolní činnost je opravdu různorodá.

Včetně kroužků znakové řeči, včelařského, vinařského a zahradnického, zdravotní tělesné výchovy…

Bohatá mimoškolní činnost

Je neobvykle pestrá – s dívkami s běžnými studijními předpoklady studují děvčata z nefunkčních rodin, z dětských domovů, dívky s mentálními či tělesným handicapem.

Žákyně se během studia učí nejen se vzájemně tolerovat, ale jsou motivovány pomáhat jedna druhé, mít oči otevřené pro těžkosti i obdarování těch druhých.

Katolická škola pro dívky

Je mimořádně moderně vybavena.

Na každých třináct studentek připadá jedna interaktivní tabule s dataprojektorem, ve škole je dostatek výpočetní techniky, PC nechybí v žádné učebně, výcvik první pomoci probíhá mimo jiné i na elektronickém resuscitačním trenažeru, cvičná kuchyně je vybavena moderním zařízením včetně pomůcek pro výuku handicapovaných studentek.

Moderně vybavená škola

Jsme nejstarší církevní školou v ČR.

Naše škola byla založena k prvnímu září 1990.

Školné nevybíráme.