Chráněná dílna Inspirace

Co nabízí školní chráněná dílna?
• Pracovní uplatnění handicapovaným mladým ženám.
• Sociální začlenění prostřednictvím pravidelného kontaktu s dalšími mladými lidmi při práci v chráněném místě.
• Zlepšení ekonomického statutu.
• Získávání a další prohlubování znalostí k samostatnosti v profesním i osobním životě.
• Podporu školního psychologa a školního sociálního pracovníka.
• Podporu díky nabídce sociálních služeb školní pečovatelské agentury – Křižovnické pečovatelské služby.
Inspirace

Na jakou práci jsme zaměřeni?
• Hlavně se zaměřujeme na textilní výrobky.
• Vedlejší činností je výroba mýdel, svíček a drobných dekoračních předmětů.
Jaká jsme škola?
• Jsme dvouletá střední škola určená pro žákyně sociálně, zdravotně a mentálně znevýhodněné. Maximální počet dívek ve škole je 52, žákyně jsou rozděleny do dvou ročníků a každý ročník do dvou tříd.
• Jsme jiní tím, že si žákyně samy uklízí, samy vaří, učí se jedna druhé porozumět a pomoci si navzájem. Snažíme se o atmosféru vzájemné důvěry.
• Jako jediná škola v ČR jsme zároveň registrovaným poskytovatelem sociálních služeb – kvalifikovaní školní pečovatelé se starají o třicet seniorů v jejich domácnostech. Na této službě se podílejí i žákyně školy, v rámci svých povinných odborných praxí.
• Škola zřizuje chráněnou dílnu nejen pro své absolventky, které kvůli povaze svého handicapu nenalezly uplatnění na trhu práce, přijímáme mezi sebe i další mladé invalidní ženy, které mají o naši práci zájem.
• Jako jediná střední škola máme registrovaný včelařský kroužek.
• Snažíme se svým žákyním, jejich rodinám i absolventkám pomáhat – mají k dispozici školního psychologa, sociální pracovnici, speciální pedagožku, duchovní služby nabízejí bratři a otcové řádu křižovníků.
• Pro ohroženější nebo více handicapované žákyně máme krizové bydlení – Zátiší sv. Anežky České.

Jak nám můžete pomoci?
• Dílna potřebuje dovybavit, potřebujeme přispění na její chod, hledáme odběratele pro naše výrobky. Jsme vděční i za drobné finanční přispění a pro každého dárce máme připravenou i malou pozornost (některý z našich výrobků). Zazvoňte nebo se obraťte na ředitele školy.
• Kontaktní telefony:
Inspirace : 724 945 260